SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
Obecny czas to Śro 19:06, 23 Sty 2019
Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna
Zobacz posty bez odpowiedzi
 Forum   Tematy   Posty   Ostatni Post 
WARUNKI KORZYSTANIA Z FORUM [dla wygody przewijania spisu kliknij TUTAJ !! Powrót - kliknij obrazek  
BIEŻĄCE WAŻNE SPRAWY SPOŁECZNOŚCI  
NA WESOŁO!  
NA RATUNEK ZABYTKOM KULTURY MATERIALNEJ I PRZYRODNICZEJ  
SAMORZĄD I ADMINISTRACJA GMINY  
SPOŁECZNOŚĆ OBYWATELSKA. ŻYCIE W KLIMONTOWIE  
Brak nowych postów Kondycja obywatelska społeczności Klimontowa i gminy
Dlaczego w tutejszej społeczności istnieje tak wielka apatia, zaś ludzie z wyższym wykształceniem uchodzący za grupę intelektualną Klimontowa zachowują bierną postawę i nie angażują się w budowanie społeczności obywatelskiej? Czym kierują się wyborcy powierzając funkcje obieralne w gminie osobom bez doświadczeń i dokonań społecznych, o niskich kompetencjach, zwłaszcza samorządowych? Co sprawia, że osoby –wydawać by się mogło- przygotowane intelektualnie i zawodowo nie mają tu szans przebicia się? Czy dostrzegany wpływ koneksji rodzinnych i towarzyskich oraz powiązań miejscowych „grup interesu” nie sięga już za daleko ograniczając zbytnio niezależność tej lokalnej społeczności? Co należy zrobić, aby oprócz prowadzonego uświadamiania mieszkańców obudzić w społeczności gminy wrażliwość, wyrwać ją z apatii, zobojętnienia i wyniszczającego tkankę społeczną marazmu, tj. braku aktywności i chęci działania? Jak motywować ją do naśladowania skutecznej kreatywności mieszkańców innych gmin, które z sukcesem dla siebie wykorzystują czas przebudowy gospodarczej i społecznej kraju?
    
26 80 Czw 14:17, 04 Paź 2018
memento777
Brak nowych postów Społeczny program rozwoju dla Klimontowa i gminy
Jeśli są tematy, które cię nurtują i frapują zarówno w skali Klimontowa jak i gminy, a które przybliżą ciebie i innych forowiczów do wyrobienia własnego zdania, to napisz. Opublikuj swą wypowiedź na temat ciekawej wizji przyszłości Klimontowa i gminy. Tu możesz lobbować na rzecz wybranego rozwiązania zarówno poprzez pisanie o nim, jak też zamieszczanie petycji do władz Klimontowa, aż do osiągnięcia celu. Stworzymy swoistą „rekompensatę” braku programu gminy na najbliższe lata, którego obecny samorząd, funkcjonujący od października 2006, nie przygotował (nie dotyczy turystyki i rekreacji). Zapraszamy wszystkich, którzy mają zapał, pomysły i nie chcą pozostawać dłużej biernymi członkami lokalnej społeczności.
    
23 180 Czw 14:19, 04 Paź 2018
memento777
Brak nowych postów W Klimontowie życie prawie jak w Madrycie!
Czy żyje ci się jako człowiekowi i obywatelowi dobrze w Klimontowie? Czy masz jakieś uwagi do jakości życia w “stolicy” gminy? Jakie aspekty tego życia oceniasz dobrze, a jakie źle? Czy coś jest szczególnie dojmujące i tworzy lokalny zamęt społeczny oraz powoduje rozgoryczenie? Czy twoje poczucie bezpieczeństwa tutaj jest satysfakcjonujące? Czy jako rodzic uczących się dzieci jesteś zadowolony z poziomu kształcenia w miejscowych szkołach? A co Ty deklarujesz w tych sprawach, proszę, napisz.
    
13 153 Czw 14:32, 04 Paź 2018
memento777
Brak nowych postów Czy jesteś zaangażowany w życie publiczne swojej miejscowości?
Czy chciałbyś może robić coś pożytecznego dla innych w większym stopniu niż wynika to z zakresu Twojego zawodu lub w ogóle Twojego obecnego statusu? Jakie bariery ograniczają czy uniemożliwiają Ci podjęcie tego rodzaju aktywności? A może należysz do tych, których ogarnęło "niechciejstwo"? Jak oceniasz poziom uspołecznienia mieszkańców (tj. ich postawy obywatelskie), o którym mówi się, że jest on tu bliski zera? Czy rzeczywiście to prawda? Co sądzisz o trwałości podejmowanych tu inicjatyw (np. "KOWAL", "Caritas", "Akcja Katolicka", TPK).
    
6 57 Czw 14:34, 04 Paź 2018
memento777
Brak nowych postów Za co nam wstyd?
Tu możesz dać jasny sygnał lokalnej społeczności, władzom gminy, swoim przełożonym czy rówieśnikom o tym, co według ciebie ich kompromituje i jest w ich postępowaniu oraz zachowaniu poniżej krytyki. Jeśli zależy ci na tym, by w Klimontowie i gminie działo się lepiej - napisz, za co jest ci wstyd i jakie towarzyszą temu uczuciu emocje.
    
25 277 Czw 14:35, 04 Paź 2018
memento777
OŚWIATA I KULTURA. INTELIGENCJA KLIMONTOWA  
HISTORIA SPOŁECZNA KLIMONTOWA. WSPÓLNA PAMIĘĆ. WSPOMNIENIA  
ORGANIZACJE  
DZIENNIKARSTWO OBYWATELSKIE  
KLIMONTÓW I GMINA DLA TURYSTYKI  
HYDE PARK. OGŁOSZENIA  
ARCHIWUM  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Kto jest na Forum
Kto jest na Forum Nasi użytkownicy napisali 6577 wiadomości
Mamy 263 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrował się Marjus129

Statystyki
Na Forum jest 4 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 4 Gości
Najwięcej użytkowników 46 było obecnych Nie 18:59, 25 Lis 2018
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Legenda:
Te dane pokazują użytkowników aktywnych przez ostatnie 5 minut
Zaloguj
Użytkownik:    Hasło:      Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    

Nowe posty Nowe posty    Brak nowych postów Brak nowych postów    Forum Zablokowane Forum Zablokowanefora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Bearshare


Regulamin