SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
Nowości książkowe GBP (luty, marzec, kwiecień 2009)
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Kultura w Klimontowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tpk6
Administrator
PostWysłany: Sob 13:58, 07 Mar 2009


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 804
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów/P-ń

[Propozycja dla Pań Bibliotekarek zamieszczania na forum w poniższej postaci informacji o polecanych przez Bibliotekę nowościach miesiąca jako alternatywa dla tejże info na podstronie UGm. zob. [link widoczny dla zalogowanych]
Uwaga: opisy bibliograficzne nie były przygotowywane z autopsji, mogą zawierać nieścisłości; ich kolejność zgodna z oryginałem - Admin]


W lutym 2009 GBP poleca:

 • Geografia ekonomiczna Unii Europejskiej. Prac. zbior. pod red. Ireny Fierli. Warszawa: Polskie Wydaw. Ekonomiczne, 2006, s.366. ISBN: 83-208-1628-9.  Autorzy postawili sobie za cel przedstawienie potencjału społeczno-ekonomicznego Unii i jej znaczenia w gospodarce światowej. Znaczna część rozważań jest poświęcona analizie różnic występujących w poziomie rozwoju społecznego i głównych działów gospodarki pomiędzy grupami krajów tworzących Unię. Omówione zostały ich przyczyny i następstwa oraz czynniki sprzyjające ich zmniejszaniu. Stąd też przedstawiono np. duży postęp w restrukturyzacji gospodarki w kilku słabo uprzednio rozwiniętych krajach, po ich wstąpieniu do Unii, wybrane kierunki i narzędzia polityki UE.
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Wysocka, Ewa Diagnoza w resocjalizacji: obszary problemowe i modele rozwiązań w ujęciu psychopedagogicznym. Warszawa: Wydaw. Naukowe PWN, 2008, s.343. ISBN: 978-83-01-15516-2.  Książka prezentuje główne stanowiska teoretyczne i problemy praktyczne w postępowaniu diagnostycznym. Formułuje podstawowe założenia metodologiczne procesu diagnozowania w resocjalizacji, wraz z opisem modeli diagnozowania, specyficznych trudności, dylematów i zasad diagnozowania w przypadku tzw. "zjawisk trudnych". Przedstawia podstawowy warsztat diagnostyczny pedagogiki resocjalizacyjnej z określeniem metod, technik i narzędzi diagnostycznych oraz zasad ich stosowania.
  Podręcznik przeznaczony jest dla wykładowców i studentów kierunków pedagogicznych, głównie resocjalizacji, a także psychologii oraz innych dyscyplin pokrewnych. Niezbędny dla pedagogów i psychologów zajmujących się zawodowo diagnozą psychopedagogiczną i resocjalizacyjną.
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Knapp, Radek Lekcje pana Kuki. Wydawnictwo Sonia Draga, 2008, s.200. ISBN: 978-83-7508-113-8.  Ryzykowna, szalona i nieodpowiedzialna podróż w nieznane. Plecak wypełniony konserwami, prawie pusty portfel, a przede wszystkim ekscytacja spełnianym właśnie marzeniem o wolności i ciekawość czekającego gdzieś innego, lepszego świata.
  Odkrywanie miejsc nieobecnych na turystycznej mapie, rozmowy w obcym języku dalekie od tych proponowanych w rozmówkach. I w końcu niespodziewane odnalezienie siebie samego, odnalezienie miejsca, które czeka na wypełnienie obecnością, i co najważniejsze – drugiego człowieka, który odpowie na pytanie: po co ta podróż w nieznane?
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych] • Coelho, Paulo Demon i panna Prym. Warszawa: Świat Książki, 2008, s. 204. ISBN: 83-917239-4-1.  Pewnego dnia do Viscos, małego miasteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe życie, w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać między Dobrem a Złem.
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Lewis, C.S. Opowieści z Narnii. T.1-2. Poznań: Media Rodzina, 2004, s.1076. ISBN: 83-7278-112-5.  Piękna nowa edycja Opowieści z Narnii C.S. Lewisa znana już z siedmiotomowego wydania, tym razem w dwóch eleganckich tomach w twardej oprawie i w pudełku. Zachwyci opracowaniem graficznym i z łatwością zachęci młodych czytelników do zajrzenia do tajemniczego świata Narnii kryjącego się za drzwiami starej szafy w domu pewnego profesora...
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Musierowicz, Małgorzata Sprężyna. Wydawnictwo: Akapit-Press , 2008, s. 224. ISBN: 978-83-60773-78-9.  Śmieszna, miła, wzruszająca! Kolejna powieść Małgorzaty Musierowicz odpowiada na pytanie: kto był sprężyną ważnych wydarzeń w rodzinie Borejków? Dalsze losy ulubionych bohaterów, kolejna porcja humoru i optymizmu.
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Cyrk wesołego Walentego. Wydawnictwo: Arti, 2007, s.95. ISBN: 978-83-89725-96-7.  Bohaterowie tych uroczo ilustrowanych bajek podbili serca małych czytelników na całym świecie. Opowieści o ich przygodach pełne są radości i śmiechu ale niosą też wartości edukacyjne. Mali bohaterowie uczą dzieci, jak ważna w życiu jest przyjaźń, tolerancja, i gotowość niesienia pomocy innym.
  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tpk6 dnia Sob 12:17, 14 Mar 2009, w całości zmieniany 5 razy
Zobacz profil autora
MM
Gość
PostWysłany: Sob 17:35, 07 Mar 2009


Małe sprostowanie do pozycji 3. Wydawnictwo Sonia Draga (nie Diaga).
Jest to młoda, sympatyczna pani ze Śląska, podróżnik i wydawca.
Niedawno uczestniczyłem w jej spotkaniu autorskim z czytelnikami, połączonym z promocją książki opisującej podróż po dzikich zakątkach Meksyku.

[Tak, słusznie, dziękuję za zwrócenie uwagi na tę literówkę; link pod opisem odsyła już prawidłowo - Admin]
tpk6
Administrator
PostWysłany: Sob 12:46, 14 Mar 2009


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 804
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów/P-ń

[Ponawiam propozycję zamieszczania na forum nowości GBP w poniższej formie. Zawiera ona o wiele więcej zachęcających czytelnika informacji niż suche opisy bibliograficzne, zob. [link widoczny dla zalogowanych] .
Proszę porównać liczbę 'wejść' do poprzedniego postu- ponad siedemdziesiąt w ciągu 2-3 dni.
Jeśli Panie Bibliotekarki zarejestrują się na forum, to chętnie prześlę jako 'PW' instrukcję sporządzania poniższego wykazu; nie jest to skomplikowane! Zachęcam - Admin]


W miesiącach marcu i kwietniu Gminna Biblioteka poleca:
 • Woźniak, Jerzy Pytania do ogrodnika. Warszawa: Wydaw. Hachette Livre Wiedza i Życie, 2005, s.312. ISBN: 9788371842528  Kto pyta, nie błądzi! Wiadomo zaś, że pytania najlepiej kierować do specjalisty. O wszystkim, co jest związane z ogrodem, najwięcej dowiemy się od eksperta, który na co dzień odpowiada na setki pytań zadawanych na łamach prasy i w Internecie. W poradniku znalazły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące spraw, które początkującym ogrodnikom przysparzają najwięcej kłopotów.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Wiąckowski, Stanisław Ekologia ogólna. Kielce: Wydaw. Branta, 2008, s.436. ISBN: 978-83-60186-81-7.  Niniejsza publikacja jest drugim, uaktualnionym i rozszerzonym, wydaniem. Obejmuje następujące zagadnienia: ekologię organizmów, populacji, biocenoz i ekosystemów, krajobrazu, interakcje w układach międzygatunkowych oraz organizację na poziomie biosfery. Autor rozszerzył nowe wydanie o dwa dodatkowe rozdziały: Antropogeniczne zmiany klimatu Ziemi oraz Ozon w stratosferze i troposferze. Książka ma charakter podręcznika akademickiego i skierowana jest do studentów kierunków przyrodniczych takich jak: ochrona środowiska, biologia, leśnictwo, rolnictwo.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Gajl Tadeusz Herby szlacheckie Rzeczypospolitej Obojga Narodów: 3000 herbów, 19000 nazwisk, 32000 rodów. Gdańsk: Wydaw. L&L, 2003, s.328. ISBN: 83-88595-12-1.  Książka stanowi połączenie barwnych wizerunków polskich herbów ze spisem blisko 20 tysięcy nazwisk szlacheckich. Wiele przedstawionych tu herbów znanych było dotąd jedynie w formie opisów, stanowiących dla większości czytelników sporą zawiłość. Album jest adresowany do wszystkich zainteresowanych tematyką szlachecką i stanowi propozycję kompletnego zestawu znanych herbów szlachty polskiej i litewskiej w nowoczesnej formie rysunkowej. Wydany został ze szczególną starannością zarówno merytoryczną, jak i pod względem oprawy graficznej czy introligatorskiej. Jest to, mówiąc najkrócej, najbogatszy i najpełniejszy zestaw herbów szlacheckich w historii polskiej heraldyki!

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Kingsbury, Karen Tańcz ze mną. W-wa: Polskie Wydaw.Encykloped., 2008, s.416. ISBN: 978-83-7557-055-7.  Abby i John byli przez wszystkich uznawani za idealne małżeństwo. Kochali się od dzieciństwa, przyjaźnili się nawet ich ojcowie. Znajomi zazdrościli im, dzieci widziały w nich wzór, wszyscy ich podziwiali. Mimo to związek Johna i Abby zaczął zmierzać w stronę rozpadu. John jest bliski nawiązania romansu z inną kobietą, a jego małżeństwo z Abby istnieje już niemal tylko na papierze. Wciąż żyją pod jednym dachem, ale jak dwoje obcych ludzi, a nie kochająca się para. Już od dawna ze sobą nie tańczą... "Tańcz ze mną" to opowieść o miłości, która przetrwa wszystko, jeśli tylko jest prawdziwa, o poświęceniu dla drugiego człowieka, o ludzkiej sile i wytrwałości, i o cudowności i wierności Boga.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Lessing, Doris Lato przed zmierzchem. Wyd.2. W-wa: Wydaw. W.A.B., 2008, s.336. ISBN: 978-83-7414-377-6.  Kate Brown to kobieta po czterdziestce, żona i matka czworga dorosłych już dzieci, dla których gotowa była do największych poświęceń. Niespodziewanie dla siebie samej podejmuje pracę jako tłumaczka konferencyjna. Ma szansę sprawdzić swoje zdolności organizacyjne na polu zawodowym, podróżuje po świecie, odnajduje się w całkowicie odmiennej rzeczywistości. Czy w takim razie Kate może mówić o pełnej satysfakcji?
  Książka napisana prostym, pełnokrwistym językiem – idealnym, gdy się chce opowiedzieć o samotności, upływającym czasie i ludzkim targowisku próżności.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

 • Jakobs, Kate Piątkowy klub robótek ręcznych. Wrocław: Wydaw. Dolnośląskie, 2008, s.371. ISBN: 978-83-245-8607-3.  Georgia Walker prowadzi mały sklepik z włóczką na Manhattanie.
  Samotna, ale niezależna, wychowuje nad wyraz dojrzałą 13-letnią córkę Dakotę i udaje, że świetnie radzi sobie w życiu bez mężczyzny. Jej największą podporą są przyjaciółki. Każda z nich przychodzi w piątkowy wieczór na herbatę i ciasteczka, przy okazji ucząc się robótek na drutach, ale tak naprawdę chcą oderwać się od prawdziwego życia, zapomnieć na chwilę, że muszą borykać się z mniejszymi lub większymi kobiecymi bolączkami.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


 • Andersen, Hans Christian Calineczka i inne baśnie. Kraków: Wydaw. Zielona Sowa, 2007, s.118. ISBN: 978-83-7435-392-2.  Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Calineczka to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena - pisarza, którego opowieści czytane są przez dzieci na całym świecie. Jest to ciepła i wzruszająca historia maleńkiej dziewczynki, która porwana z domu przez ropuchę, przeżyła liczne przygody, poznając przy tym otaczający świat.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

 • Berowska Marta Najpiękniejsze bajki polskie. W-wa: Wydaw. Wilga, 2007, s. 55. ISBN: 83-7156-635-2.  Ta książka powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka! Proponujemy wybór klasycznych bajek, które na stałe zagoszczą w sercu i wyobraźni małego czytelnika. Bajki, które stanowią o polskiej tradycji i kulturze, dziś na nowo opowiada współczesna poetka i pisarka Marta Berowska.W zestawie znajdują się bajki:- Kwiat paproci- O królewnie zaklętj w żabę- Szewczyk Dratewka- Złota studzienka- O dwunastu miesiącach- Siostra siedmiu kruków- Szklana góra- O królewnie czarodziejce- Żelazne trzewiczki- O cudownym dębie.

  Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tpk6 dnia Nie 19:29, 15 Mar 2009, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
tpk6
Administrator
PostWysłany: Pon 20:41, 18 Lis 2013


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 804
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów/P-ń

Bruno Jasieński - posłuchaj (audiobooki)

"Spis wszystkich audiobooków

Audioteka lektur szkolnych fundacji Nowoczesna Polska. Możecie z niej korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń. Audiobooki nagrywają znani aktorzy, wśród nich Danuta Stenka i Jan Peszek."

Wśród audiobooków pokaźny zestaw utworów klimontowianina Brunona Jasińskiego. Kliknij poniższy adres, wybierz i słuchaj!

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez tpk6 dnia Pon 20:48, 18 Lis 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Kultura w Klimontowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachfora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Bearshare


Regulamin