SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
Przydatne szkolenie + studia podyplomowe
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Działalność władz samorządowych (RGm.) i administracyjnych (Urz.Gm.) Klimontowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tpk6
Administrator
PostWysłany: Pią 10:44, 16 Lis 2007


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 813
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów/P-ń


Info o przydatnym seminarium:

05 grudnia | Warszawa | DOBRE PRZYKŁADY e-ADMINISTRACJI - Tworzenie warunków do rozwoju cywilizacji informatycznej w małych miastach i gminach wiejskich

Uwarunkowania technologiczne i społeczne tworzenia Społeczeństwa Informacyjnego w środowisku małych miast i wsi • E-GMINA i E-SOŁTYS - zintegrowane systemy świadczenia usług drogą elektroniczną i budowy społeczeństwa informacyjnego • Doświadczenia Urzędu Gminy Zielonka przy wdrażaniu i eksploatacji sieci miejskiej, w technologii zgodnej ze standardem WiMAX • Role regionalnego serwisu internetowego na przykładzie Małopolski • Projekty centralne wspierające rozwój cywilizacji informatycznej w terenie na przykładzie systemów zrealizowanych dla ARiMR i MPiPS • Jakiej sieci potrzebuje moje miasto, powiat, region • Satelitarny dostęp do szerokopasmowego Internetu dla Twojej gminy • Budowa sieci szerokopasmowych z wykorzystaniem funduszy UE •

Więcej zob.: [link widoczny dla zalogowanych]

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o. | ul. Międzyborska 50 | Warszawa, tel. 0-22) 870 69 10, 870 69 78
======================================

Inna oferta:
AKADEMIA FINANSÓW W Warszawie:
[link widoczny dla zalogowanych]

Podyplomowe Studia dla liderów i organizatorów działalności
samorządu terytorialnego w regionach Unii Europejskiej


Celem studiów jest przekazanie słuchaczom teoretycznej oraz praktycznej wiedzy koniecznej do tworzenia programów i organizowania pracy samorządów terytorialnych na obszarach administracyjnych Polski zgodnie z polityką regionalną Unii Europejskiej w oparciu o obowiązujące w Unii procedury i metodologie oraz krajowe i lokalne uwarunkowania, potrzeby i możliwości.

Studia przeznaczone są dla aktualnych i przyszłych liderów oraz aktualnych i przyszłych organizatorów pracy i pracowników samorządów terytorialnych działających w regionach Unii Europejskiej.

Oferta studiów obejmuje także aktualnych i przyszłych pracowników administracji państwowej na szczeblach terenowych, a także na szczeblu centralnym.

Założenia organizacyjno - programowe:

a. Podyplomowe Studia dla liderów i organizatorów działalności samorządu terytorialnego w regionach Unii Europejskiej będą realizowane jako specjalistyczne studia zaoczne w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów. część materiału opracowywać będą słuchacze w ramach nauki własnej, wspomaganej konsultacjami prowadzonymi przez wyznaczonych pracowników naukowych uczelni, przy pomocy Internetu.

b. Uzyskanie wszechstronnej wiedzy także praktycznej na zajęciach warsztatowych i seminariach o pracy samorządu terytorialnego w warunkach Unii Europejskiej. Uzyskanie umiejętności kierowania pracami samorządu, oraz wykonywania praktycznych zadań samorządu, kierowanie projektami w zgodzie z zasadami i przepisami Unii Europejskiej umożliwiającymi ich finansowanie ze środków Unii. Zdobycie kwalifikacji do uzyskania w przyszłości pracy w samorządzie terytorialnym lub administracji państwowej.

c. Studia podyplomowe obejmują 160 godzin realizowanych w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów i pracy samodzielnej dla jednej grupy.

d. Studia trwają dwa semestry. Zajęcia będą się odbywały w formie dwudniowych zjazdów konsultacyjno - dydaktycznych.


Program studiów przewiduje:


Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów, oraz w formie konsultacji osobistych i przez Internet. Wykłady będą prowadzone przez profesorów uczelni, specjalizujących się w wybranych zagadnieniach, zaś ćwiczenia/warsztaty - przez wybitnych specjalistów - praktyków. Ich zakres będzie modyfikowany na bieżąco, w zależności od możliwości i oczekiwań słuchaczy.

W ramach zajęć warsztatowych słuchacze będą mieli możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy, przekazanej im w trakcie wykładów. Zaliczenie zajęć będzie przeprowadzane po każdym semestrze w formie testu sprawdzającego wiedzę z przerobionego materiału. Wszelkie wątpliwości słuchacze będą mogli wyjaśniać w trakcie konsultacji z wykładowcami. W semestrze drugim będą się odbywały seminaria dyplomowe, na których studenci będą, wraz z promotorami, przygotowywać prace dyplomowe. Zwieńczeniem studiów jest obrona pracy dyplomowej przed Komisją, powołaną przez Dziekana Wydziału.

Koszty szkolenia dla uczestników:

Całkowity koszt studiów wynosi 2 200 zł /semestr.

Wymagane dokumenty:

2 zdjęcia;
kwestionariusz osobowy;
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych;
odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych;
kopia dowodu wpłaty czesnego.
Dokumenty należy przesyłać na adres:

Akademia Finansów w Warszawie
ul. Karmelicka 10
00-163 Warszawa

Szczegółowe informacje:

telefony: (22) 635-73-45;
(22) 635-07-38 wew. 109 lub
(22) 811-60-01/02 wew. 4211, 4020
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Ramowy program studiów:

Lp.
Tematy
Wykłady
Warsz- taty
Nauka własna wspo- magana przez internet

1.
Polityka regionalna Unii Europejskiej. Władze samorządowe w państwach Unii Europejskiej.
2.
Programy rozwoju regionalnego w zakresie gospodarczym i społecznym oraz sposoby finansowania ich w Unii Europejskiej.

3.
Sporządzanie programów rozwoju regionów. Sporządzanie biznes planów poszczególnych przedsięwzięć.

4.
Zarządzanie kadrą i szkolenie personelu jednostek administracji państwowej i samorządowej.

5.
Informatyzacja zarządzania. Wykorzystanie internetu w procedurach zarządzania informacji i konsultacji społecznych.

6.
Negocjacje - rozwiązywanie konfliktów społecznych.

7.
Zarządzanie rynkiem pracy - rozwój potencjału społecznego i partnerstwo publiczno prawne.

8.
Zarządzanie w warunkach kryzysu. Likwidacja skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Ochrona środowiska.

9.
System bezpieczeństwa społecznego i ochrona zdrowia w warunkach Unii Europejskiej.

10.
Instytucjonalne wsparcie indywidualnej przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

11.
Seminaria Dyplomowe

Ogółem godziny zajęć
170


Zakres tematyczny zajęć:

1. Polityka regionalna Unii Europejskiej. Władze samorządowe w państwach Unii Europejskiej
Uwarunkowania i podstawy prawno-instytucjonalne polityki regionalnej Unii Europejskiej. Rodzaje i cele polityki regionalnej. Środki realizacji programów regionalnych. Adresaci programów regionalnych. Wspólna polityka rolna i handlowa.

2. Programy rozwoju regionalnego w zakresie gospodarczym i społecznym oraz sposoby finansowania ich w Unii Europejskiej
Pożądane kierunki inwestycji na szczeblu regionu. Projekty inwestycyjne mogące zyskać akceptację Unii Europejskiej

3. Przygotowywanie planów rozwoju regionalnego z uwzględnieniem inwestycji na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Przygotowanie dokumentacji poszczególnych projektów

4. Zarządzanie kadrą i szkolenie personelu jednostek administracji państwowej i samorządowej.
ZZL - różne perspektywy badawcze. Modele zatrudnienia. System ZZL. Strategie personalne. Organizacja ZZL w przedsiębiorstwie. Standardy organizacji ZL. System kadrowy i jego elementy. Dobór pracowników (rekrutacja, selekcja, przyjmowanie do pracy, wprowadzenie do pracy). Elementy systemu kadrowego. Motywowanie i wynagradzanie. System wynagradzania. Zasady konstrukcji systemu wynagradzania w firmie.

5. Informatyzacja zarządzania. Wykorzystanie internetu w procedurach zarządzania informacji i konsultacji społecznych
Rodzaje i zasady działania sieci komputerowych: LAN, MAN, WAN. Sieć globalna Internet, nazwy hostów i domen, adresacja IP w sieci Internet, podstawowe protokoły. Usługi dostępne w sieci Internet: WWW, poczta elektroniczna, ftp, telnet itp. Przeglądarki internetowe (Microsoft Explore , Netscape, Opera i inne) programy pocztowe (MS Outlook Express, Eudora, itp). Wyszukiwanie informacji w internecie. Telepraca. Podstawy informatyki finansowej:
- wstęp (formy informacji, sprzęt, oprogramowanie, prawa autorskie),
- sieci lokalne i rozległe,
- aplikacje bankowe, ubezpieczeniowe i giełdowe, zasady projektowania systemów informatycznych

6. Negocjacje - rozwiązywanie konfliktów społecznych
Wprowadzenie do przedmiotu. Natura negocjacji. Planowanie i przygotowywanie negocjacji. Techniki kształtowania sytuacji w negocjacjach. Negocjacje integracyjne. Symulacja negocjacyjna. Negocjacje wielostronne. Symulacja negocjacyjna

7. Zarządzanie rynkiem pracy- rozwój potencjału społeczeństw lokalnych i partnerstwo publiczno-prawne
Zasady działania poszczególnych rodzajów służb publicznych w wybranych państwach Unii Europejskiej. Regulacje prawa wspólnotowego. Perspektywy. Pojęcie partnerstwa publiczno-prywatnego. Doświadczenia wybranych krajów UE. Znaczenie współdziałania instytucji. Organizacja i zadania administracji publicznej.

8. Zarządzanie w warunkach kryzysu. Likwidacja skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Ochrona środowiska.
Rodzaje klęsk żywiołowych i katastrof. Katastrofy naturalne i cywilizacyjne. Przepisy prawa krajowego w zakresie: zapobiegania klęskom żywiołowym i katastrofom. Zadania administracji publicznej (rządowej, specjalnej, samorządowej, instytucji i organizacji pozarządowych). Podstawy prawne i instytucjonalne ochrony środowiska. Programy ochrony środowiska. Źródła finansowania projektów ekologicznych. System kar i opłat. Instrumenty ekonomiczne w ochronie środowiska.

9. System bezpieczeństwa społecznego i ochrona zdrowia w warunkach Unii Europejskiej.
Przedmiot i źródła europejskiego prawa socjalnego. Stosowanie europejskiego prawa socjalnego Europejskie prawo pracy. Równe traktowanie pracowników, czas pracy upadłość pracodawcy, układy zbiorowe, przedstawicielstwo pracowników. Prawo zabezpieczenia społecznego Rady Europy: Europejska Karta Społeczna, Europejska Konwencja o Zabezpieczeniu Społecznym, Europejski Kodeks Zabezpieczenia społecznego.

10. Instytucjonalne wsparcie indywidualnej przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw
Formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Unii Europejskiej. Opodatkowanie przedsiębiorstw w UE. Preferencje dla poszczególnych branż. Pomoc finansowa i organizacyjna dla przedsiębiorstw w UE.

11. Seminarium dyplomowe.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Działalność władz samorządowych (RGm.) i administracyjnych (Urz.Gm.) Klimontowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Bearshare


Regulamin