SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY - witaj! Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości.
Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna                    FAQ
                Szukaj
             Użytkownicy
          Grupy
       Galerie
    Rejestracja
Zaloguj
Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Klasztoru Podominikańskiego
Idź do strony Poprzedni  1, 2  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Klasztor
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lando
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Wto 9:35, 27 Maj 2008


Dołączył: 23 Maj 2008

Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów

Witam.

Cieszę się z szybkiej odpowiedzi. Też nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ale nie jestem furiackim facetem - jak to Pan przedstawił. Dziwię się troszkę, że tak mnie Pan nisko ocenił po trzech wpisach, to że objawiłem się niedawno i napisałem raptem trzy posty o niczym nie świadczy, teraz ja powiem - i co z tego.
To nie wojsko, na forum nie ma fali, nie ma podziału na stary - młody, klikający dużo - mało, od dawna - od wczoraj. Broda nie czyni mędrca.

Może faktycznie słowo obsesja było zbyt pochopnie użyte. W Pańskiej wypowiedzi też daje się zauważyć huśtawkę nastrojów o zmiennym tonie reakcji i odpowiedzi na zagadnienia, co ja też zostawię pod ocenę forowiczów. Różne partie mają swych fanów i oponentów, zespoły kibiców, forowicze też mogą zyskiwać i tracić zwolenników i przeciwników.
Spokojnie, nie mam zamiaru się awanturować na tym forum i podnosić komuś ciśnienia - to niezdrowe. Nie twierdzę, że jestem nieomylny i nie zarzucam nikomu braku ogłady towarzyskiej, a już Boże broń tego, że nie umie się zachować, nie wysuwam aż tak daleko idących wniosków po pierwszym "spotkaniu". Też nie czuję się urażony i nie traktuję tego jako zawody sportowe lub też prześciganie się w używaniu poprawnej i wyrafinowanej polszczyzny lub przysłów czy też znanych sloganów i haseł. Dialog, wymiana poglądów, doświadczeń, uwag - forum temu właśnie ma służyć.

Odnośnie tego czy to dobrze, czy źle lub/i dlaczego nie chcę się ujawnić i kogo się obawiam - powiem tak, mam pewne powody, pisałem że jestem osobą publicznę, ale nie napisałem gdzie i proszę to uszanować. "I co z tego..." - Pan pisze, bywam częściej w Klimontowie niż Pan i porównywanie życia miejskiego z małomiasteczkowym daje mi lepszy przegląd sytuacji i oceny działalności społeczeństwa, a może po prostu jeszcze zbyt mało widziałem i zbyt krótko żyję na tym świecie, czas pokaże.
Nie będę się uzewnętrzniał nad końcówką Pańskiej wypowiedzi i odnoszeniem się do moich pytań, uważam Pana za ułożonego i dystyngowanego człowieka i za zbyteczne uważam wywlekanie dalszych niesnasek i prześciganie się w klikosporach.
Podoba mi się Pańskie zdanie i podejście do Jarmarków i mam nadzieję, że jeszcze w wielu tematach znajdziemy wspólny język. Poza tym, temat forum jest całkiem inny, ale sam Pan przyzna, niekiedy nie sposób nie wspomnieć o rzeczach drugich i trzecich.

Do mnie aleplować Pan nie musi, to miasteczko dla mnie to rodzina, wspomnienia, sentyment, troska o lepsze jutro, może nawet dla siebie, dla nas na starość. Kto wie?
Czy zakończymy potyczkę, decyzja w Pańskie ręce.

Kłaniam się, oczywiście nisko.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Marek Mądry
PLATYNOWY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Wto 13:28, 27 Maj 2008


Dołączył: 27 Sty 2007

Posty: 184
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Gdańsk

Dzień dobry

Także dziękuję za szybką odpowiedź, która mnie satysfakcjonuje. Temat uważam za wyczerpany.

By jakoś podtrzymać to zanikające forum, od czasu do czasu coś napiszę z oddali, czasem poważnie, czasem mniej poważnie.

Niedawno napisałem, że Mirek zapowiedział jakieś rewelacje i zapomniał o dalszym ciągu. Chłopak wcale się nie obraził, odpisał dowcipnie o rozporkowym perpetuum mobile i tak trzeba podchodzić do tej wymiany myśli, z dystansem.

Ja pewnie już przestanę pisać, po prostu tematy mi się wyczerpały.
Mam nadzieję, że Pan i inni będziecie aktywni, by forum nie padło.

Pozdrawiam Pana
MM


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Lando
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Wto 14:21, 27 Maj 2008


Dołączył: 23 Maj 2008

Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów

Witam ponownie.

Myślę, że życie w niedługim czasie, samo dostarczy nowych ciekawych tematów i będziemy dzielić się uwagami, mam nadzieję, że z większą rzeszą forowiczów i tak jak Pan mówi, czasami warto oderwać się od rzeczywistości i kliknąć coś z przymróżeniem oka.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Andrzej Borycki
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Wto 14:37, 27 Maj 2008


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 72
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów

Cześć Marku.

Namawiam cię do dalszego pisania postów na naszym forum. Twoje wypowiedzi są przemyślane, wyważone i co ważne w wielu sprawach bardzo trafne. Szkoda byłoby, gdyby z naszego forum ubył taki forumowicz jak ty.

Czasem z dalszej perspektywy widać lepiej i wyraźniej to, co boli nas mieszkańców Klimontowa, z czym jako społeczeństwo nie możemy dać sobie rady.

Zastanawia mnie tak mała aktywność na forum TPK.
Dlaczego ludzie obawiają się pisać i występować pod swoim nazwiskiem? Jeżeli piszą o sprawach, które mają miejsce w naszej gminie, a nie powinny one mieć miejsca, jeśli poddają pewnej diagnozie sytuacje, które ich zdaniem wymagają natychmiastowego uzdrowienia, jeśli ich krytyka nie jest złośliwa, ale konstruktywna, to dlaczego wykazują tak wielkie obawy przed czymś, co tak naprawdę jest tylko jakimś tam marginesem.

Nie popadajmy w skrajności. Nie wyolbrzymiajmy do niebotycznych nieraz rozmiarów coś, co stanowi pewien tylko margines. Pokonajmy strach, swoją bezsilność i brak wiary w ludzi. Poza tymi co stoją z boku i ciągle narzekają, są także ci, co chcieliby być aktywni, tylko że czekają na jakiś impuls, na jakiś dobry pomysł, na dobry przykład, który pobudzi do działania.

Mam cichą nadzieję, że w temacie klasztor i jego rewitalizacja nastąpi pewien przełom, że nasi absolwenci uaktywnią się i zaczną nie tylko wypowiadać się, ale także działać.

Dziś stawką jest sam obiekt, jego odnowa i jego przeznaczenie. Aby przywrócić jego pierwotne funkcje potrzebne są środki finansowe. Pomyślmy wspólnie, z jakich źródeł skorzystać. Niech ta dyskusja będzie merytoryczna, koncentrująca się na temacie klasztoru, w pełni użyteczna. Możemy różnić się w poglądach na daną sprawę, ale co do celu jaki stawiamy sobie do zrealizowania, musimy być jednomyślni.

Serdecznie pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Lando
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Wto 23:28, 27 Maj 2008


Dołączył: 23 Maj 2008

Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów

Dobry wieczór.

Szanowny Panie Borycki.

Dedukuję, że śledził Pan nasze poczynania z Panem Markiem. W powyższym wpisie zapytał Pan jednak:

"Dlaczego ludzie obawiają się pisać i występować pod swoim nazwiskiem? Jeżeli piszą o sprawach, które mają miejsce w naszej gminie, a nie powinny one mieć miejsca, jeśli poddają pewnej diagnozie sytuacje, które ich zdaniem wymagają natychmiastowego uzdrowienia, jeśli ich krytyka nie jest złośliwa, ale konstruktywna, to dlaczego wykazują tak wielkie obawy przed czymś, co tak naprawdę jest tylko jakimś tam marginesem.

W związku z tym, że sam nie występuję pod własnym nazwiskiem, a jedynie pod nickiem, postanowiłem się odezwać, gdyż dotyczy to także mojej osoby.
Jest Pan wytrawnym pisarzem i dokładnie śledzi Pan to, co dzieje się na forach TPK, gdyż już zdążyłem na kilku być. Widnieją tam Pańskie wpisy (ale nie na wszystkich jednak, są jak widzę dziedziny, w których nie podnosi Pan tematu). Proszę więc zobaczyć, jaki procent ludzi używa prawdziwego nazwiska: Borycki, Szkutnik, Kwapiński, Skórska, Przybylski, a kto jest: gościem 1, 2, 3, itd, florkiem, kangurem, kropeczkami, kozakiem, cekhauzem, pawłem, nawet paris hilton się trafiła. Ale niestety tak jest na tych forach.
Może ci ludzie mają takie same obawy jak ja albo ja mam takie jak oni lub też - jak ujął to Pan Marek - w obawie przed ostracyzmem środowiskowym. Może żyjemy na emigracji w kraju lub poza, w pogoni za chlebem i jesteśmy ex-klimontowiakami. Może boimy się stracić starych znajomych, kolegów, przyjaciół. Może chcemy od czasu do czasu przyjechać tu w odwiedziny lub na wypoczynek i spędzić go w cywilizowanych warunkach, bez burd, gwizdów, docinek, wandalizmu i dewastacji mienia. Może ich/moi rówieśnicy nie dorośli jeszcze do tego rodzaju praktyk, że ich kolega pisze, gdyż jest wylewny, a oni nie i mają z tego powodu przednią zabawę - zastanawiał się Pan kiedyś nad tym głębiej czy tylko powierzchownie?

Śledzi Pan zapewne prasę i pozostałe media i doskonale Pan wie, że niekiedy głupia zabawa potrafi przerodzić się w szykanę, a z ta kolei bywa przyczyną tragedii. Tak, tragedii. Więc skoro mój poprzedni współklikacz potrafił to zrozumieć, uznał za wystarczające i satysfakcjonujące, Pana proszę o to samo. Przecież my z Panem Markiem odpowiedzieliśmy sobie i mam nadzieję Panu i innym też na to pytanie, więc po co kopać to w nieskończoność.

Dlaczego właśnie na tym forum i to właśnie teraz wspomniał Pan o tym? Przecież jest tyle innych, bardziej gorących for.
Namawiam Pana do powielenia swojego pytania na innych forach.
Wypowiedzi będą różne. Gwarantuję.

Kłaniam się oczywiście nisko.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Anna Skórska
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Śro 8:24, 28 Maj 2008


Dołączył: 23 Sty 2007

Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Berlin

Z niskim odklonięciem witam Pana, Panie Lando rownież.

Jest mi naprawde milo, ze Pan w swojej wypowiedzi usprawiedliwil jakby stan nas, Klimontowian. Musze sie zgodzic z Panem w pelni.
Nie uzylabym mojego nazwiska, gdyby nie fakt, ze podjelam sie roli moderatora, ale najwazniejsze przez to, ze siedze poza granicami Polski, nie zyje na codzien w Klimontowie, nie spotykam klimontowskich obywateli (a prosze mi wierzyc, nie znam tak dobrze ludzi jak moi rodzice czy rowniesnicy tam przebywajacy), sklonilo mnie do uzywania mojego nazwiska w ogole na forum.
Z reguly, gdy podejmuje dyskusje na innych forach, uzywam jedynie nicka. Tutaj w miasteczku znajomosc i dalsze skutki pisania odwaznych postow goruje nad ujawnieniem sie. Nie bede sie powtarzac, tylko jedynie potwierdze, ze zgadzam sie z Pana slowami.
Najbardziej trudno ujawnienie sie tym, ktorzy musza publicznie wystepowac, ale ktorzy nie maja z kolei bezposredniego wplywu na polityke.
Dziwi mnie, ze radni czy wójt, czy z kolei członkowie partii nie szukają kontaktu z Klimontowiakami i mieszkańcami okolic poprzez tutejsze forum.

Z jednej strony moze wina, i tutaj odnosze do siebie, moderatorki, ze nie apeluje, nie "ciagnie za jezyk". Zyczylabym sobie jednak tez moze innych praktycznych tematow. Cos w stylu: moje przepisy kulinarne, hobby (Pan Mirko tutaj wygrywa jednak Wink ) czy tez co mnie fascynuje.

Z uśmiechem i siłą na ten dzień przesyłam ukłon kolejnemu Odpowiadającemu Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Lando
SREBRNY UŻYTKOWNIK
PostWysłany: Śro 16:45, 28 Maj 2008


Dołączył: 23 Maj 2008

Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów

Dzień dobry Pani Anno, Pani Aniu, jeśli mogę użyć takiego zwrotu przy pierwszym kliku z Panią i również kłaniam się nisko.

Jest mi niezmiernie miło, że tak ciepło przyjęła Pani mój post. Myślę, że poprzednie wpisy też nie uszły Pani uwadze. Cieszę się, że po moim poprzednim współklikaczu - Panu Marku - jest Pani kolejną osobą, która rozumie i szanuje moje i chyba nie tylko moje obawy przed ujawnieniem się właśnie teraz czy w najbliższym czasie.

Jest właśnie tak jak Pani pisze (tu odsyłam wyżej do poprzedniej mojej wypowiedzi o procentach, nazwiskach i nickach). Smile Uśmiechnąłem się w miejscu, gdzie pisze Pani, że czasami też używa nicka. Wink
Osobiście sam, bez żadnych nacisków osób drugich czy trzecich, podejmę decyzję kiedy i w jaki sposób się ujawnię.

Jeśli ma Pani sugestie dokąd przenieść moje oraz pozostałe dotyczące tematu anonimowości posty lub ich części, poproszę moderatora o ich przeniesienie i utworzenie nowego forum (ciekawe czy jest taka możliwość), gdyż bezzasadne i dezorientujące ludzi uważam prowadzić dyskusję na forum, które dotyczy innego, bardziej szczytnego tematu.

Więc może zapytam teraz, to nic nie kosztuje: czy jest możliwość postawienia pytania - autorstwa Pana Boryckiego - na wszystkich forach, oczywiście za zgodą autora, czy też można lub/i trzeba szyldować to moim nickiem, jako cytat z wypowiedzi Pana Boryckiego. Proszę o fachową poradę.

Miło mi, że nawiązaliśmy kontakt chociaż uważam, że bardziej treściwe byłoby spotkanie w realu, na żywca lub/i przy Żywcu. Czekam na propozycje Pani i innych zainteresowanych. Może moderator coś podpowie?

Kłaniam się oczywiście nisko.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
tpk6
Administrator
PostWysłany: Śro 20:27, 28 Maj 2008


Dołączył: 12 Gru 2006

Posty: 804
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 19 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Klimontów/P-ń

Witam Państwa,

Państwo pozwolą, że włączę się do rozmowy z krótką praktyczną informacją: proszę łaskawie przejrzeć posty w dwóch działach:

1. Wolne tematy
Wątek: Czy wprowadzić na Forum wymóg logowania?
Watek: Umierające forum
oraz
2. Kultura
Wątek: Kultura kontaktów.

Do któregoś z nich można przenieść ostatnie posty jako bardziej zbliżone tematycznie do podjętych już wcześniej wątków.
Dodam, że w swoim czasie także w ankietach na forum pytano o kwestie anonimowości/jawności prezentowania wypowiedzi. Do dzisiejszego stanu dochodzono więc przez półtora roku z pełną refleksją i rozwagą.
Teraz, by na forum móc napisać, trzeba się logować. Akceptowane jest jako równorzędne nazwisko lub nick, wybór należy do Forowicza.
Czytanie postów jest wolnodostępne dla każdego.

Łączę miłe ukłony - admin


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SPOŁECZNOŚCIOWE FORUM DYSKUSYJNE MIESZKAŃCÓW KLIMONTOWA I GMINY Strona Główna -> Klasztor Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachfora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Bearshare


Regulamin